| Upload Date | March 31 2026 01:50 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,6 |
| Model ID | Mac17,6 |
| Motherboard | Mac17,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Max |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Max |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 4348 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3624
520.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3558
21.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4630
94.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3918
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3839
52.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4921
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4184
335.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3717
115.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6415
192.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4680
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4503
140.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5480
421.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5023
147.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4676
46.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3666
3.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4118
130.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 29977 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
21042
2.95 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27879
168.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
39258
803.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32275
744.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
38058
516.5 images/sec |
|
|
Clang
|
53184
261.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5669
454.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44452
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
25898
775.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
26238
108.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
38544
1.20 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27033
2.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
39091
1.15 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
29213
289.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50184
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
37531
1.19 Mpixels/sec |