| User | yangxing |
| Upload Date | March 31 2026 01:43 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.5 (Build 24G624) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,9 |
| Motherboard | Mac14,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Pro |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M2 Pro |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2675 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2579
370.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2583
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2718
55.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2613
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2387
32.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3371
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2592
207.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2512
77.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2381
71.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2440
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3186
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3317
255.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2648
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3228
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2137
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2672
84.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12827 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10503
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14547
87.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15364
314.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14466
333.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15257
207.1 images/sec |
|
|
Clang
|
21916
107.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3252
260.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16158
500.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10781
322.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12086
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17344
539.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13242
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17169
503.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12818
127.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10543
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15345
485.9 Kpixels/sec |