| Upload Date | March 31 2026 01:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 1595 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1549
222.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1242
7.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1924
39.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1863
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1520
20.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1936
9.53 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1509
120.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1497
46.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1742
52.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1589
6.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1720
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1506
115.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1610
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1479
14.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1163
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1782
56.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6056 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3801
545.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5182
31.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7008
143.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6636
153.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6089
82.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9409
46.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2341
187.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8545
264.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5533
165.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5961
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8876
276.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5423
417.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7143
209.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5573
55.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7847
7.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8340
264.1 Kpixels/sec |