| User | phillfox |
| Upload Date | March 31 2026 01:30 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 15 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 4284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3548
509.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3531
21.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4492
92.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3879
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3809
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4923
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4173
334.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3719
115.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6340
189.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4485
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4426
137.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5272
405.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4945
145.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4560
45.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3644
3.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4047
128.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26478 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17837
2.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25552
154.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
34416
704.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
28569
658.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
33325
452.3 images/sec |
|
|
Clang
|
46081
227.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5548
444.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37952
1.15 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
23983
717.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24470
101.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33597
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24670
1.90 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
34645
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
24768
245.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41733
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
30346
960.8 Kpixels/sec |