| User | DunDun |
| Upload Date | March 31 2026 01:23 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,9 |
| Model ID | Mac17,9 |
| Motherboard | Mac17,9 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Pro |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Pro |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 4254 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3561
511.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3480
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4534
92.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3878
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3813
51.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4651
22.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4085
327.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3677
113.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6368
190.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4516
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4439
138.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5176
398.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4974
146.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4514
44.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3610
3.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4057
128.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 28671 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
18955
2.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25842
155.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
37856
775.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
32448
748.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
36986
502.0 images/sec |
|
|
Clang
|
54581
268.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5512
441.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44638
1.35 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
24160
723.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
24566
101.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36271
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25517
1.96 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
38261
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
26179
259.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48627
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
33971
1.08 Mpixels/sec |