| Upload Date | March 31 2026 01:02 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 850 G3 |
| Motherboard | HP 8079 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 78 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2992 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2126 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1024 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
927
133.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1115
6.72 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1142
23.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1125
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
867
11.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1077
5.30 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
983
78.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1144
35.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
476
14.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1420
5.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1518
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
805
61.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1115
32.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1449
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
873
844.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1206
38.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2061 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1266
181.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2479
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2336
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2707
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1847
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2470
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1161
93.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2684
83.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
928
27.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2776
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3227
100.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1719
132.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2334
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2838
28.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2442
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2484
78.7 Kpixels/sec |