| User | oli500 |
| Upload Date | March 31 2026 12:55 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B650M-PLUS WIFI |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5545 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3162
454.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2779
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3140
64.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2754
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2990
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3027
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2999
240.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2828
87.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3092
92.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3724
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3743
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3211
246.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3322
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3588
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2575
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3038
96.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14123 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9987
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16267
98.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15032
307.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15333
353.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18681
253.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19672
96.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3883
311.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18354
568.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10545
315.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16572
68.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20296
631.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14981
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14714
431.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12592
124.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21534
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16963
537.1 Kpixels/sec |