| User | kkoooollloooo |
| Upload Date | March 31 2026 11:46 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7A33 |
| Motherboard | MSI X370 KRAIT GAMING (MS-7A33) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4844 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2174 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2281 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2422
347.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2162
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2397
49.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2237
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2062
28.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2219
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2212
177.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2292
71.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1226
36.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3060
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3121
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2388
183.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2648
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2883
28.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2065
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2594
82.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10974 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7253
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14183
85.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10366
212.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14683
338.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13733
186.4 images/sec |
|
|
Clang
|
18630
91.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2856
228.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19740
611.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4826
144.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10207
42.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15106
470.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13078
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11270
330.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8154
80.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23556
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12972
410.7 Kpixels/sec |