| User | x4rtix |
| Upload Date | March 31 2026 11:15 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 4262 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3633
521.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3491
21.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4435
90.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3899
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3793
51.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4959
24.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4029
322.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3686
114.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6220
186.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4402
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4442
138.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5308
408.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4889
143.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4763
47.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3643
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3851
121.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15243 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11193
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12620
76.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14648
299.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17076
393.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18290
248.2 images/sec |
|
|
Clang
|
23941
117.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4906
392.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19737
611.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15578
466.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16509
68.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19509
607.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15238
1.17 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19681
577.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14228
141.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20945
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16821
532.6 Kpixels/sec |