| User | TeslaGhost |
| Upload Date | March 31 2026 10:55 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z890 EXTREME |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 1051464432615424 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 47.35 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3507 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3202
459.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3034
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3836
78.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3379
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3482
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3430
16.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3826
306.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3356
104.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3382
101.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4016
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3904
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3390
260.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3733
109.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3856
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2979
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3855
122.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26048 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13350
1.87 GB/sec |
|
|
Navigation
|
29695
178.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28109
575.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
30045
692.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
36991
502.0 images/sec |
|
|
Clang
|
51819
255.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4907
392.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
45375
1.37 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
17289
517.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
25110
103.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
36032
1.12 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
30191
2.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
25318
742.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20737
205.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
56547
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
32035
1.01 Mpixels/sec |