| User | h4ckst0ck |
| Upload Date | March 31 2026 10:41 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Fury 16 G11 Mobile Workstation PC |
| Motherboard | HP 8CA7 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3990 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2683 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2596
372.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2432
14.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2660
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2568
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2598
35.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2634
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2672
214.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2647
82.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2663
79.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3453
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2969
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2647
203.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2595
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2999
29.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2552
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2695
85.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9074
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20792
125.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18540
379.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18541
427.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19506
264.7 images/sec |
|
|
Clang
|
33733
166.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3348
268.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31084
963.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8914
266.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13118
54.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22182
690.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18333
1.41 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16620
487.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12752
126.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
37901
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19459
616.1 Kpixels/sec |