| User | UpaniSlap |
| Upload Date | March 31 2026 08:38 AM |
| Views | 3 |
| Notes | 31/03/2026. Plugged in, only notepad open, no manual process purging. |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | LENOVO 81WE |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1005G1 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 126 Stepping 5 |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 3392 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 19.75 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1570 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1417
203.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1507
9.08 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1599
32.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1630
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1545
21.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1486
7.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1536
123.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1544
47.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1479
44.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1889
7.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2115
65.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1122
86.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1484
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2067
20.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1457
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1704
53.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3051 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1973
283.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3135
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3183
65.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4082
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3588
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3263
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1718
137.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3773
116.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2185
65.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3660
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4623
143.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2102
161.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3053
89.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3605
35.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3865
3.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3557
112.6 Kpixels/sec |