| User | ROLANDDAVTYAN |
| Upload Date | March 31 2026 07:03 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic8 Pro |
| Model ID | HONOR BKQ-N49 |
| Motherboard | BKQ |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8850 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.78 GB |
| Single-Core Score | 3611 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2948
423.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2914
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3773
77.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3678
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3588
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4225
20.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2909
232.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3177
98.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5695
170.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3383
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3817
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3867
297.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4058
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4166
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3027
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3589
113.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9584 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6749
969.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10137
61.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10956
224.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11041
254.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11529
156.5 images/sec |
|
|
Clang
|
15572
76.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3415
273.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11082
343.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9982
298.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8858
36.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11029
343.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9484
729.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9619
282.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8999
89.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11214
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10953
346.8 Kpixels/sec |