| Upload Date | March 31 2026 06:10 AM |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 10a |
| Model ID | Google Pixel 10a |
| Motherboard | stallion |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.39 GB |
| Single-Core Score | 1750 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1533
220.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1575
9.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2072
42.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2002
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1634
22.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2266
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1679
134.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1735
53.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1877
56.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1591
6.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1904
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1530
117.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1769
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1682
16.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1303
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1878
59.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4518 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3243
465.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4997
30.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6614
135.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6347
146.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5354
72.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6817
33.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1545
123.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6000
185.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3852
115.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3629
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6119
190.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3354
257.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4243
124.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4205
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4654
4.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5196
164.5 Kpixels/sec |