| User | sebvance |
| Upload Date | March 31 2026 04:39 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Samsung Galaxy Book6 Ultra - PVAL |
| Motherboard | Samsung NP960UJG-KG2US |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra X7 358H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 204 Stepping 2 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3680 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.36 GB |
| Single-Core Score | 2731 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2434
349.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2363
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2933
60.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2627
60.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2609
35.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2638
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3035
243.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2612
80.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2469
73.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3025
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3266
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2811
216.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2910
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3093
30.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2520
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2958
93.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16677 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10123
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16241
97.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21940
449.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21172
488.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20404
276.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24850
122.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3687
295.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24264
751.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12342
369.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16303
67.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23882
743.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16682
1.28 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17066
500.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17960
178.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27290
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22459
711.1 Kpixels/sec |