| User | ZAPD0S2009 |
| Upload Date | March 31 2026 04:39 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN Transcend Gaming Laptop 14t-fb100 |
| Motherboard | HP 8E41 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 255H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5086 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.40 GB |
| Transfer Rate | 7448 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2565 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2458
352.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2295
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2928
59.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2673
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2933
39.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2878
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3164
253.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2901
89.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2790
83.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2296
9.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2636
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2150
165.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2286
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1979
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2054
1.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2248
71.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14296 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8505
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10428
62.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16673
341.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15208
350.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14362
194.9 images/sec |
|
|
Clang
|
25431
125.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3745
299.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23765
736.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11355
339.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17241
71.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20890
650.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15542
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14636
429.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14063
139.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25971
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19977
632.5 Kpixels/sec |