| User | jdklev |
| Upload Date | March 31 2026 04:05 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,7 |
| Model ID | Mac17,7 |
| Motherboard | Mac17,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 Max |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | Apple M5 Max |
| Base Frequency | 4.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Single-Core Score | 4300 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3586
514.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3523
21.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4552
93.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3896
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3826
51.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4924
24.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4169
333.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3696
114.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6327
189.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4521
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4440
138.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5374
413.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4949
145.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4537
45.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3663
3.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4079
129.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 29525 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
20112
2.82 GB/sec |
|
|
Navigation
|
28345
170.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
38468
787.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
31935
736.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
37928
514.8 images/sec |
|
|
Clang
|
54419
268.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5519
442.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
45211
1.37 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
25274
756.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
25494
105.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
38254
1.19 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26712
2.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
39010
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
27946
277.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47826
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
35577
1.13 Mpixels/sec |