| User | zorecati |
| Upload Date | March 31 2026 02:59 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Nobara Linux 43 (KDE Plasma Desktop Edition) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690M-PLUS D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 5.10 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.08 GB |
| Single-Core Score | 2807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2738
393.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2930
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2628
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2760
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2334
31.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2789
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2774
222.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2634
81.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2588
77.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3387
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3267
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2809
216.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2743
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3434
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2722
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3136
99.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14269 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6567
943.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
19290
116.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13364
273.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18086
417.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17188
233.3 images/sec |
|
|
Clang
|
32529
160.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2863
229.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28771
891.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7365
220.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14888
61.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16955
527.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20320
1.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14225
417.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9529
94.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
36856
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16250
514.5 Kpixels/sec |