| User | TwoHorus |
| Upload Date | March 31 2026 12:19 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E26 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B650-S WIFI (MS-7E26) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5295 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6000 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3289 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3079
442.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3249
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3419
70.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3089
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3053
41.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2807
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3180
254.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2904
90.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3468
103.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4355
18.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3697
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3673
282.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3636
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3815
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2628
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3651
115.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18894 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12797
1.79 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21500
129.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18872
386.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23092
532.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25044
339.9 images/sec |
|
|
Clang
|
26935
132.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4052
324.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27801
861.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15481
463.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22415
92.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26209
815.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23313
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20106
590.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14393
142.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31228
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21334
675.5 Kpixels/sec |