| User | universo-hackintosh |
| Upload Date | March 30 2026 11:13 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.5 (Build 24G624) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | RAM |
| Single-Core Score | 1563 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1473
211.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1819
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1594
32.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1721
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1277
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1694
8.34 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1465
117.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1523
47.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
738
22.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2359
9.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2103
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1548
119.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1638
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1793
17.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1467
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2044
64.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3822
548.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9203
55.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7351
150.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9584
221.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7718
104.7 images/sec |
|
|
Clang
|
11772
58.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1940
155.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10765
333.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3340
99.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10839
44.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10348
322.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7693
591.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8117
238.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5542
55.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11333
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10152
321.4 Kpixels/sec |