| User | 55556666 |
| Upload Date | March 30 2026 10:44 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 83JY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 5 340 w/ Radeon 840M |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 96 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| Maximum Frequency | 4837 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.29 GB |
| Single-Core Score | 2388 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2520
361.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2013
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2770
56.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2703
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2733
37.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2051
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2195
175.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2142
66.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2336
69.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3146
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2932
91.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2184
167.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2535
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2352
23.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1815
1.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2277
72.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9998 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5426
779.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11178
67.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9920
203.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9512
219.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14259
193.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14793
72.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2862
229.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15508
480.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6760
202.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13604
56.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13659
425.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11533
886.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11189
328.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8974
89.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17283
16.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11618
367.9 Kpixels/sec |