| User | mkkfe |
| Upload Date | March 30 2026 09:46 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AX |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500X3D 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 3 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4535 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2564 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2541
365.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2577
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2596
53.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2261
52.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2415
32.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2472
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2484
198.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2321
71.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2498
74.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3070
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3036
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2784
214.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2703
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2927
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2120
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2861
90.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11651 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8370
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14788
89.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11622
237.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11636
268.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15840
215.0 images/sec |
|
|
Clang
|
16956
83.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3162
253.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16379
507.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9544
285.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13357
55.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15476
481.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13519
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11960
350.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8405
83.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18564
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12842
406.6 Kpixels/sec |