| User | mkkfe |
| Upload Date | March 30 2026 09:38 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AX |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500X3D 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 3 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4535 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2654
381.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2643
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2596
53.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2271
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2457
33.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2486
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2479
198.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2326
72.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2521
75.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3059
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3046
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2783
214.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2725
80.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2768
27.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2140
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2908
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8606
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14868
89.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11692
239.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12828
295.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16040
217.7 images/sec |
|
|
Clang
|
17960
88.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3151
252.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16477
510.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9672
289.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13694
56.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15420
479.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13599
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12589
369.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8672
86.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18419
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13218
418.5 Kpixels/sec |