| User | mkkfe |
| Upload Date | March 30 2026 09:19 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AX |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500X3D 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 3 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4540 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2583 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2663
382.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2739
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2636
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2285
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2419
32.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2483
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2464
197.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2323
72.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2389
71.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3072
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3083
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2847
218.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2745
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2974
29.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2148
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2676
84.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10583 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8549
1.20 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11793
71.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10757
220.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11890
274.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12736
172.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13992
68.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3164
253.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12562
389.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9830
294.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14072
58.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13391
416.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12464
958.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12477
366.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8762
86.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12669
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11165
353.5 Kpixels/sec |