| User | Mhar |
| Upload Date | March 30 2026 08:37 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3815 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3294
473.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3282
19.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3845
78.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3512
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3575
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4267
21.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3454
276.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3291
102.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5795
173.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3873
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4062
126.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4508
346.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4410
129.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4319
42.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3034
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3597
113.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23070 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
16645
2.33 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22699
136.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28919
592.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26235
605.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30028
407.5 images/sec |
|
|
Clang
|
36444
179.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4712
377.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30388
941.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
24332
728.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20971
86.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29478
917.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21461
1.65 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31593
927.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
21148
209.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29866
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
28120
890.4 Kpixels/sec |