| User | bkrol71 |
| Upload Date | March 30 2026 08:06 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-I GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4628 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1969 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2078
298.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1692
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1896
38.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1988
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1890
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2010
9.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2053
164.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2068
64.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1072
32.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2624
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2749
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1894
145.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2354
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2263
22.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1926
1.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2131
67.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8126 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4748
681.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10061
60.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6823
139.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10270
236.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9262
125.7 images/sec |
|
|
Clang
|
15717
77.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2588
207.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16518
511.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3290
98.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8569
35.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9977
310.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10679
821.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8734
256.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5418
53.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19878
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8807
278.9 Kpixels/sec |