| User | Atirox |
| Upload Date | March 30 2026 07:43 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Business (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 650 15.6 inch G9 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8AA9 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1235U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2103 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1718
246.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1930
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2099
43.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2066
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2067
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2093
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2123
170.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2110
65.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2043
61.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2723
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2423
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1888
145.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2114
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2448
24.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2079
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2228
70.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6426 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4305
618.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9533
57.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9329
191.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8980
207.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7677
104.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6866
33.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2611
209.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10950
339.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3299
98.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4400
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7142
222.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6432
494.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7944
233.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4600
45.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7688
7.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9059
286.8 Kpixels/sec |