| User | bkrol71 |
| Upload Date | March 30 2026 07:40 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 9 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 9 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1255U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.83 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1436
206.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1367
8.23 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1593
32.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1551
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1554
21.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1524
7.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1587
127.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1576
48.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1518
45.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2026
8.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1734
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1230
94.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1552
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1964
19.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1551
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1710
54.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6757 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4457
640.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7576
45.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8783
179.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7840
180.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7948
107.9 images/sec |
|
|
Clang
|
9011
44.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2008
160.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9375
290.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4605
137.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7626
31.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10292
320.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6413
493.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6933
203.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6265
62.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9693
9.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8477
268.4 Kpixels/sec |