| User | Vomchick |
| Upload Date | March 30 2026 07:29 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | LENOVO 21QV000VMH |
| Motherboard | LENOVO 21QV000VMH |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 255H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.49 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2705 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2422
347.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2185
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2760
56.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2541
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2848
38.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2788
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3093
247.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2842
88.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2695
80.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3238
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2957
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2406
185.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2796
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2586
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2463
2.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2993
94.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14495 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8098
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15684
94.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15946
326.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18822
434.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19076
258.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24226
119.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3823
306.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22964
711.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10383
310.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14776
61.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18343
570.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14902
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14708
431.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11993
119.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24593
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17356
549.5 Kpixels/sec |