| User | Vomchick |
| Upload Date | March 30 2026 07:28 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DG |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13650HX |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2075 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2229
320.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2158
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2351
48.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2255
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2227
30.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2153
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2226
178.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2223
68.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
524
15.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2912
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2749
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2027
155.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2208
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2760
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2265
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2396
75.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12115 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6500
933.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4915
29.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15160
310.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17092
394.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17268
234.4 images/sec |
|
|
Clang
|
22916
112.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2854
228.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22635
701.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7950
237.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13490
55.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18517
576.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14146
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12945
379.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10928
108.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26139
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16753
530.4 Kpixels/sec |