| User | Razgriz4 |
| Upload Date | March 30 2026 06:42 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83LU |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2093 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1776
255.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1382
8.32 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2304
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2024
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2356
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1922
9.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2606
208.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2169
67.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2178
65.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2328
9.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2391
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2074
159.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2529
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1726
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2003
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2279
72.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12723 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5919
850.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13083
78.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13176
269.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16825
388.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17671
239.8 images/sec |
|
|
Clang
|
38244
188.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3443
275.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29702
920.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7220
216.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8039
33.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16297
507.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12293
945.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10411
305.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7057
70.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28040
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16750
530.4 Kpixels/sec |