| User | disccobasket |
| Upload Date | March 30 2026 06:40 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | CachyOS |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D30 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z690 FORCE WIFI (MS-7D30) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.06 GB |
| Single-Core Score | 2938 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2966
425.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3253
19.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2748
56.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2851
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2574
34.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3065
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3037
243.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2864
88.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2851
85.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3202
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3308
103.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3032
233.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2853
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3381
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2390
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2939
93.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19009 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12612
1.77 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24963
150.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20678
423.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23657
545.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24033
326.2 images/sec |
|
|
Clang
|
35091
172.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3411
273.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31569
978.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10340
309.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16818
69.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24222
753.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22295
1.71 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20109
590.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15967
158.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39160
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25190
797.6 Kpixels/sec |