| User | tonianncampbell |
| Upload Date | March 30 2026 06:35 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Education (64-bit) |
| Model | LENOVO 82YT |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7520U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 160 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3463 MHz |
| Package | Socket FT6 |
| Codename | Mendocino |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 13.83 GB |
| Transfer Rate | 548 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 994 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1045
150.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1165
7.02 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
838
17.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
976
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
751
10.2 images/sec |
|
|
Clang
|
896
4.41 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
933
74.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1141
35.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
510
15.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1472
6.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1492
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
902
69.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1191
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1225
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1203
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1088
34.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3418 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2456
352.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4286
25.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2849
58.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4975
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4212
57.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5490
27.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1339
107.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5583
173.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1539
46.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4142
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3589
111.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3649
280.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3354
98.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2420
24.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6835
6.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3596
113.8 Kpixels/sec |