| User | poluxene |
| Upload Date | March 30 2026 06:28 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870 GAMING WIFI6 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X870 GAMING WIFI6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5545 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6180 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3493 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3341
479.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3194
19.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3694
75.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3343
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3246
44.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3184
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3428
274.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3090
95.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3594
107.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4501
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3815
118.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3873
297.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3840
112.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4025
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2839
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3881
122.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19320 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13019
1.83 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22215
133.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19094
390.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23750
547.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25661
348.3 images/sec |
|
|
Clang
|
28778
141.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4475
358.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27018
837.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15464
462.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22311
92.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26785
833.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23490
1.81 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20403
598.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14811
147.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31792
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21313
674.8 Kpixels/sec |