| User | evansar |
| Upload Date | March 30 2026 06:25 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 3847 |
| Motherboard | Dell Inc. 088DT1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4460 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 12.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1105 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1048
150.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1290
7.78 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1203
24.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1176
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
926
12.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1214
5.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1110
88.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1185
36.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
468
14.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1471
6.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1668
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
943
72.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1117
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1336
13.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1106
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1281
40.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3162 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1989
285.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4202
25.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3239
66.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4017
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3114
42.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4313
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1425
114.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4348
134.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1339
40.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4774
19.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5036
156.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3093
237.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3182
93.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3067
30.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4380
4.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3965
125.5 Kpixels/sec |