| User | demian_world |
| Upload Date | March 30 2026 06:24 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3872 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3379
485.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3360
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3919
80.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3558
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3638
49.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4371
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3509
281.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3327
103.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5872
175.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3941
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4168
129.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4558
350.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4450
130.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4364
43.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3050
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3537
112.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23053 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17233
2.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22165
133.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28433
582.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26354
607.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29518
400.6 images/sec |
|
|
Clang
|
37058
182.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4797
384.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31280
969.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
24338
728.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20548
85.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29740
925.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21750
1.67 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
31280
917.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19928
197.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29941
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27707
877.3 Kpixels/sec |