| User | YVL67 |
| Upload Date | March 30 2026 06:09 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3286
472.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3267
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3855
78.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3540
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3610
49.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4339
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3482
278.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3284
101.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5835
174.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3903
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4118
128.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4535
348.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4422
129.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4129
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3033
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3613
114.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21062 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15666
2.20 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20227
121.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26158
535.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22769
525.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26377
358.0 images/sec |
|
|
Clang
|
32630
160.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4763
381.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26855
832.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
23257
696.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20467
84.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26863
835.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19970
1.54 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28622
839.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
20088
199.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24915
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24902
788.5 Kpixels/sec |