| Upload Date | March 30 2026 06:06 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GEEKOM A5 Pro |
| Motherboard | Default string A5 Pro |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7530U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4534 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2006 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2157
309.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1792
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1944
39.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2016
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1877
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2004
9.87 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2052
164.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2114
65.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1098
32.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2691
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2817
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1909
146.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2389
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2389
23.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1880
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2196
69.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7091 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4947
710.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8548
51.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6712
137.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8725
201.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8067
109.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9880
48.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2596
207.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11347
351.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3107
93.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8116
33.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10080
313.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8471
651.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8188
240.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5689
56.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12562
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8398
265.9 Kpixels/sec |