| User | okadaf |
| Upload Date | March 30 2026 05:57 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GMKtec NucBox_EVO-T1 |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 127.53 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2806 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2564
368.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2291
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2909
59.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2658
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2904
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2917
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3175
254.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2871
89.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2789
83.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3310
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3061
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2568
197.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2930
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2587
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2554
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3129
99.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15203 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9107
1.28 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17639
106.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17688
362.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20181
465.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19438
263.8 images/sec |
|
|
Clang
|
23586
116.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3797
304.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22669
702.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11007
329.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15166
62.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20315
632.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15072
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15099
443.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13668
135.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23444
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18616
589.4 Kpixels/sec |