| User | rocketdamian |
| Upload Date | March 30 2026 05:53 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3768 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3245
465.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3301
19.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3708
75.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3498
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3508
47.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4282
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3442
275.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3241
100.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5763
172.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3813
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4003
124.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4458
342.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4328
127.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4218
41.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2979
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3523
111.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15460 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10978
1.54 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15695
94.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17233
352.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16467
379.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19046
258.5 images/sec |
|
|
Clang
|
24398
120.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4581
366.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19143
593.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15207
455.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16665
69.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20260
630.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14823
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18524
543.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15017
149.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18731
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16906
535.3 Kpixels/sec |