| User | kenshawn6 |
| Upload Date | March 30 2026 05:44 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | Mac17,3 |
| Model ID | Mac17,3 |
| Motherboard | Mac17,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 2.22 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2007 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1620
232.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1550
9.34 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1985
40.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1800
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1771
24.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2375
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1962
157.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1800
55.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3212
96.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2210
9.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2095
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2348
180.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2387
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2054
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1759
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1886
59.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7716 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5771
828.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9000
54.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8334
170.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7850
181.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10018
136.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11311
55.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2782
222.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9840
304.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6611
197.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6984
28.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9657
300.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7779
598.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8535
250.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7369
73.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10309
9.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7721
244.5 Kpixels/sec |