| User | ekim2000 |
| Upload Date | March 30 2026 05:37 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer |
| Motherboard | RPL Discovery_RTX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2756
395.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2629
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2869
58.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2683
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2666
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2674
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2751
220.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2703
83.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2819
84.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3483
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3264
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2629
202.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2660
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3219
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2630
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2994
94.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16902 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9711
1.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20536
123.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20897
427.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21065
485.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20952
284.4 images/sec |
|
|
Clang
|
33611
165.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3448
276.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30540
946.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9461
283.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12869
53.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24110
750.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18396
1.41 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15194
445.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13744
136.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38304
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20633
653.3 Kpixels/sec |