| User | rocketdamian |
| Upload Date | March 30 2026 05:15 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3747 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3219
462.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3274
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3632
74.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3483
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3503
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4258
21.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3419
273.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3223
99.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5759
172.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3782
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4027
125.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4425
340.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4330
127.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4232
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2980
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3460
109.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15439 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10968
1.54 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15510
93.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17299
354.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16739
386.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18900
256.5 images/sec |
|
|
Clang
|
24145
118.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4540
363.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19233
596.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15228
455.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16803
69.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20259
630.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14942
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18602
545.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14465
143.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18797
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17013
538.7 Kpixels/sec |