| User | CarlosToledo |
| Upload Date | March 30 2026 05:13 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7430 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GY6M2 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1270P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.44 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1902 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2028
291.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2027
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2256
46.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2199
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2164
29.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2109
10.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2104
168.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2047
63.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1693
50.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1761
7.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1831
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1246
95.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1540
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2247
22.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1351
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1646
52.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6980 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3722
534.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7356
44.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10964
224.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8216
189.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6543
88.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6206
30.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1863
149.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11624
360.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3808
114.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8365
34.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12839
399.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8085
621.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8068
236.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8127
80.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13056
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10350
327.7 Kpixels/sec |