| User | becnhmarker |
| Upload Date | March 29 2026 03:25 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 83GS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2226 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1950
280.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2094
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2290
46.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2062
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2135
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2181
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2236
179.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2185
67.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2172
65.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2627
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2668
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1925
148.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2233
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2831
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2152
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2418
76.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9782 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5842
839.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11048
66.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12120
248.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11651
268.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11846
160.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13714
67.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2824
226.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13803
427.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6322
189.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11535
47.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14449
449.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9321
716.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9833
288.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9873
98.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15142
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12088
382.8 Kpixels/sec |