| User | Nick-ZA |
| Upload Date | March 29 2026 03:16 PM |
| Views | 11 |
| Notes | Bright Potato Windows 10 Pink Dell Laptop |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude E7440 |
| Motherboard | Dell Inc. 091TRH |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2894 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 819 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
628
90.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
894
5.39 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
833
17.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
826
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
626
8.49 images/sec |
|
|
Clang
|
997
4.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
815
65.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
880
27.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
370
11.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1167
4.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1351
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
738
56.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
965
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1002
9.94 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
847
819.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1028
32.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1723 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1084
155.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2246
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1828
37.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2347
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1560
21.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2063
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1068
85.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2111
65.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
700
20.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2032
8.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2791
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1632
125.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1842
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2173
21.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2174
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2115
67.0 Kpixels/sec |