| User | mkkfe |
| Upload Date | March 29 2026 03:11 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B660M-A WIFI D4 |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700KF |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2652 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2469
354.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2474
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2641
54.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2602
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2543
34.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2539
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2605
208.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2529
78.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2568
76.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3379
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3105
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2515
193.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2615
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3154
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2439
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2866
90.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13010 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5243
753.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
16154
97.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12219
250.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16551
381.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17318
235.0 images/sec |
|
|
Clang
|
25265
124.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3307
264.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24894
771.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7029
210.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14970
62.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15981
497.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16274
1.25 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13868
407.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9604
95.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30162
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14829
469.5 Kpixels/sec |