| User | bdesigner |
| Upload Date | March 29 2026 03:10 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E246) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,5 |
| Motherboard | Mac14,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.45 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2629 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2482
356.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2531
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2720
55.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2543
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2336
31.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3231
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2494
199.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2416
74.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2304
68.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2333
9.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3071
95.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3197
245.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3013
88.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3338
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2084
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2679
84.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14811 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12775
1.79 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15862
95.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18179
372.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15442
356.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17538
238.0 images/sec |
|
|
Clang
|
25121
123.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3378
270.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19436
602.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12577
376.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11623
48.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19596
609.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14511
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19789
580.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14468
143.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18799
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18220
576.9 Kpixels/sec |