| User | mkkfe |
| Upload Date | March 29 2026 03:02 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B660M-A WIFI D4 |
| Power Plan | Wysoka wydajno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700KF |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2651 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2474
355.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2478
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2626
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2599
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2552
34.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2550
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2591
207.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2537
78.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2575
77.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3387
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3067
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2510
193.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2581
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3159
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2472
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2851
90.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12975 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5210
748.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
16001
96.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12149
248.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16203
373.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17825
241.9 images/sec |
|
|
Clang
|
25282
124.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3315
265.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24737
766.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6999
209.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14989
62.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15989
497.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16477
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13268
389.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9519
94.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30005
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15142
479.4 Kpixels/sec |