| User | paulbroere |
| Upload Date | March 29 2026 02:59 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. A620M-F GAMING WIFI |
| Power Plan | Gebalanceerd |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4949 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2741 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2868
411.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2617
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2770
56.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2451
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2753
37.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2824
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2754
220.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2564
79.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2707
81.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3321
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3306
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2475
190.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2700
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2938
29.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2374
2.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2800
88.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11820 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7849
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13366
80.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11234
230.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11897
274.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16231
220.3 images/sec |
|
|
Clang
|
17474
86.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3489
279.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16549
512.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8693
260.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14313
59.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16516
514.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11316
870.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13238
388.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9894
98.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19806
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15063
476.9 Kpixels/sec |